Nowe monitory EIZO
czwartek, 12 lipca 2012 07:18

Monitor EIZO FlexScan EV2315W
Mamy już dostępne w naszej ofercie, dwa najnowsze monitory EIZO: EV2315 i EV2335. Te produkty, producenta specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań dla profesjonalistów (monitory graficzne, monitory do systemów medycznych), przeznaczone są jednak dla mniej wymagajacych odbiorców. Monitory EIZO EV2315 i EV2335 to monitory biurowe, posiadające liczne ciekawe rozwiązania, które będą szczególne przydatne w codziennej pracy.

Monitor EIZO FlexScan EV2335
W serii monitorów FlexScan EcoView wdrożono koncepcję „ekologicznego spojrzenia” EIZO – łącząc funkcje ergonomiczne i ekologiczne jednocześnie uzyskując mierzalne efekty ekonomiczne. Kompaktowa forma, elastyczna podstawka i oszczędne świetlówki LED sprawiają, że monitory z tej serii znakomicie się sprawdzą we wszelkich zastosowaniach biurowych: w punktach obsługi klienta, na giełdowym parkiecie, w placówkach administracji publicznej, ale również w domu.

Dotknij - Zobacz - Wypróbuj - Uwierz

Istnieje możliwość umówienia się na prezentację wybranych modeli monitorów EIZO, a nawet na wypożyczenie sprzętu, którym są Państwo zainteresowani.
W tym celu prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Czysty obraz pod różnymi kątami widzenia
W modelu FlexScan EV2335W zastosowano panel klasy IPS (in-plane switching) ze 178 stopniowymi kątami widzenia, dzięki czemu zmiany barwy i kontrastu są minimalne, nawet gdy obraz oglądany jest pod dużym kątem. Sprawia to, że monitor nadaje się idealnie do biur obsługi klienta i innych środowisk wielomonitorowych.
FlexScan EV2315W posiada matrycę TN (twisted neumatic) z kątami widzenia 170 stopni w poziomie oraz 160 stopni w pionie i znakomicie nadaje się do typowych biur. Tam, gdzie monitor ustawiony jest ponad poziomem wzroku użytkownika, funkcja Up View minimalizuje utratę nasycenia kolorów, która może powstać w sytuacji, gdy na ekran patrzy się od dołu.

Tryb Paper Mode oraz funkcja EyeCare Filter zmniejszą zmęczenie wzroku
Monitor EIZO FlexScan EV2335 i EV2315W - w trosce o wzrok
Predefiniowany tryb wyświetlania obrazu o nazwie “Paper” symuluje wygląd zadrukowanego papieru i pomaga uniknąć zmęczenia oczu, podczas czytania długich dokumentów. Dodatkowo, funkcja o nazwie EyeCare Filter, dostępna po zainstalowaniu dostarczanej wraz z monitorem aplikacji narzędziowej ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI), udostępnia kilka wzorców filtrów, które przypominają różne rodzaje papieru. Regulując jasność i kontrast, głębia wzorców filtrów może być określona na poziomie odpowiadającym użytkownikowi.

Różnorodność dostępnych pozycji ekranu
Obydwa modele monitorów EIZO dostarczane są z niezwykle elastyczną stopką FlexStand 2, która pozwala na regulację położenia ekranu w poziomie, pionie, obrót do pozycji portretowej, ustawienie w takiej pozycji, w jakiej oglądamy ekran laptopa, jak również regulację wysokości w zakresie 165 mm.

Możliwość ustawienia jasności na poziomie zaledwie 1%
Monitory EIZO dla biura - dostosowują się do warunków otoczenia
Dodatkową zaletą podświetlenia LED jest możliwość obniżenia jasności podświetlenia do zaledwie 1% (około 3 cd/m2), w przypadku tradycyjnego podświetlenia CCFL ta wartość oscyluje wokół 20%. W przypadku mocno zaciemnionych miejsc pracy, jasność będzie można sprowadzić do poziomu, który nie będzie wpływał na zmęczenie wzroku.

EyeCare Manager
EyeCare Manager jest kolejnym narzędziem dostępnym w aplikacji ScreenManager Pro, przypomina użytkownikowi o przerwach koniecznych, aby zbytnio nie męczyć wzroku pracując na komputerze. EyeCare również zlicza i wyświetla liczbę przepracowanych na monitorze godzin z każdego dnia i miesiąca, aby zwrócić uwagę użytkowników na ilość godzin spędzonych przed monitorem.

Przyjazne środowisku podświetlenie LED
Monitor EIZO do zastosowań biurowych - przyjazne dla środowiska
W obydwu modelach zastosowano podświetlenie LED, niezawierające rtęci. W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlenia CCFL, wykorzystanie białych LEDów wymaga mniej energii. W trakcie normalnej pracy monitory pobierają 16 W, a w trybie uśpienia zaledwie 0,1 W.

Idealna jasność dzięki funkcjom Auto EcoView i EcoView Optimizer
Monitory EIZO FlexScan EV2335 i EV2315W - dłuższa praca - mniejsze zmęczenie
W monitorach zastosowano dwa narzędzia EIZO, które umożliwiają osiągnięcie optymalnej jasności. Znana już z poprzednich modeli funkcja Auto EcoView dokonuje pomiarów otaczającego oświetlenia i automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Natomiast druga z funkcji to nowość. EcoView Optimizer łagodzi różnice w poziomie bieli (jasności) wyświetlanych treści, a następnie optymalnie dostosowuje jasność ekranu. W połączeniu obie funkcje redukują wykorzystanie energii i zmęczenie wzroku, które jest nieuchronne, kiedy ekran świeci się zbyt jasno lub jest zbyt ciemny.

Niższy pobór mocy zwiększa oszczędności
Funkcja Auto EcoView zmniejsza pobór mocy do 54% w porównaniu do tej, jaką pobiera monitor pracujący ze 100% jasnością.

5-letnia gwarancja
Monitory EIZO oferowane są z 5-letnią gwarancją. Polski dystrybutor świadczy w ramach gwarancji dodatkowe usługi o nazwie EIZO Exclusive Service.

O szcegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EIZO pytaj w naszym dziale handlowym.

Zastosowanie surowców wtórnych
Plastikowe elementy obudowy wykonano z wykorzystaniem przetworzonego wtórnie plastiku.

Zwiększona wydajność pracy, zmniejszone zmęczenie wzorku
EIZO przeprowadziło badania, których celem było ustalenie relacji pomiędzy zmęczeniem wzroku, a korzystaniem z monitora. Ich rezultaty pokazały, że funkcjonalności takie jak Auto EcoView, ergonomiczne podstawki czy EyeCare pomogły zmniejszyć zmęczenie wzroku i zwiększyły wydajność pracy aż o 12,5%.

Złącze DisplayPort
Zastosowane w modelu EV2335W złącze DisplayPort umożliwia transmisję cyfrowego sygnału audio i wideo poprzez pojedynczy, szerokopasmowy kabel na dystansie do 15 m, bez utraty jakości. Obydwa modele mają dodatkowo wejścia DVI-D i D-Sub.

Płynne odtwarzanie dynamicznych obrazów
Monitor FlexScan EV2335W posiada układ skracający czas reakcji matrycy do 6 ms (szarość-do-szarości), gwarantując, że dynamiczne obrazy takie, jak na przykład klipy wideo będą wyświetlane płynnie, bez smużenia i rozmyć.

Oprogramowanie do zarządzania zasilaniem
Oprogramowanie EIZO do administracji pracą monitorów EcoView NET pozwoli twojej firmie zmniejszyć rachunki za elektryczność, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko poprzez scentralizowanie zarządzania ustawieniami energetycznymi monitorów poprzez sieć. W monitorach serii FlexScan EV oraz innych modelach EIZO wspierających DDC/CI można regulować jasność, włączyć i wyłączyć funkcję Auto EcoView oraz zablokować zmianę ustawień. Można również sterować zasilaniem monitora lub komputera, niezależnie od producenta. EcoView NET zlicza i wyświetla ilość zaoszczędzonej energii dla każdego monitora w określonym okresie czasu. Oprogramowanie jest kompatybilne z różnymi wersjami systemu operacyjnego Windows i dostępne nieodpłatnie.

Opcje regulacji kolorów
Menu OSD udostępnia szeroki wachlarz ustawień parametrów obrazu, takich jak jasność, kontrast, gamma, nasycenie, wzmocnienie, barwa i temperatura kolorów w zakresie od 4 000 K do 10 000 K ze skokiem co 500 K.

Predefiniowane tryby dla optymalizacji wyświetlania obrazu
Monitory EIZO posiadają predefiniowane tryby wyświetlania obrazu: Paper, sRGB, Movie oraz dwa ustawienia umożliwiające indywidualne dostosowanie parametrów przez użytkownika. Ich zadaniem jest optymalne wyświetlanie obrazów różnego typu.

Aplikacja ScreenManager Pro
Dostępna w zestawie z monitorem aplikacja ScreenManager Pro umożliwia zmianę ustawień kolorów monitora za pomocą myszki i klawiatury, zamiast tradycyjnego menu OSD i klawiszy na panelu monitora. Korzystając z programu można również ustawić parametry wygaszacza, zmienić głośność oraz przypisać tryby wyświetlania do konkretnych aplikacji tak, by po ich włączeniu monitor automatycznie przełączał się do danego trybu (kompatybilny z Windows 7 i XP).

EIZO ScreenSlicer
Na płytce z oprogramowaniem dostarczonej wraz z monitorem znajduje się aplikacja EIZO ScreenSlicer, które pomaga efektywnie wykorzystać przestrzeń roboczą na ekranie, dzieląc go na okna, do których metodą „przeciągnij i upuść” przenosi się wybrane aplikacje. Ilość i wielkość pól można zmieniać korzystając z gotowych szablonów (aplikacja kompatybilna z systemami Windows 7, Vista oraz XP).

Wbudowany głośnik
W obudowie zainstalowano 0,5 W głośnik oraz wyjście słuchawkowe.

Certyfikaty
Monitory spełniają większość najbardziej restrykcyjnych międzynarodowych norm ergonomicznych i energetycznych, w tym TCO Displays 5.1, EPA Energy Star oraz EPEAT Gold.

 

Projekty autorskie

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/304689elektronika.pngElektronika
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/758856programowanie.pngProgramy
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/937463aplikacje_bazodanowe.pngBazy danych

Elektronika

- projektowanie urządzeń elektronicznych
- elektronika przemysłowa
- elektronika medyczna

Więcej...

Programy

- Tworzenie oprogramowania na zamówienie.
- Programy dla medycyny
- Analiza i przetwarzanie obrazu
Więcej...

Bazy danych

- aplikacje baz danych
- aplikacje www
- aplikacje biznesowe


Więcej...

Elektronika Programy Bazy danych

Outsourcing IT

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/382132umowy_serwisowe.pngUmowy dla firm
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/810323naprawa.pngNaprawa sprzętu

Umowy dla firm

- umowy serwisowe dla firm
- opieka nad sprzętem
- serwis oprogramowania


Więcej...

Naprawa sprzętu

- naprawa komputerów
- serwis drukarek
- naprawy notebooków


Więcej...

Umowy dla firm Naprawa sprzętu

Oprogramowanie

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/566949wf_mag.pngMagazyn
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/347897wf_fakir.pngKsięgowość

Magazyn

- programy magazynowe
- programy do faktur
- sprzedaż
- wdrożenia

Więcej...

Księgowość

- programy księgowe
- oprogramowanie dla firm
- programy dla biur rachunkowych

Więcej...

Magazyn Księgowość

Sprzedaż

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/480204serwery.pngSerwery
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/239984komputery.pngKomputery
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/798908notebooki.pngNotebooki

Serwery

- Serwery i wyposażenie serwerowni.
- Macierze dyskowe.
- Systemy backupu i archiwizacji danych.
Więcej...

Komputery

- Komputery PC, Mac
- Monitory, projektory,
- Drukarki urządzenia wielofunkcyjne

Więcej...

Notebooki

- Notebooki
- Tablety
- Smartfony


Więcej...

Serwery Komputery Notebooki