7 Business Ship Control - integracja z WF-Mag
poniedziałek, 27 lutego 2012 14:52

Firma Kurierska Siódemka - integracja z WF-Mag

Z początkiem bieżącego roku zakończyliśmy wdrożenie realizowane na zlecenie firmy kurierskiej Siódemka S.A. Projekt dotyczył integracji oprogramowania WF-Mag z platformą 7 Business Ship Control, które stanowi unikalne rozwiązanie wysyłkowe w pełni zintegrowane z najpopularniejszymi systemami sprzedażowo–magazynowymi. Zaproponowane przez Siódemkę rozwiązania zapewniają szczególną wygodę obsługi przesyłek oraz pełną kontrolę nad ich wysyłką , znacząco ograniczają czas związany z realizacją tego procesu. Jest to kolejny krok Siódemki w kierunku zapewnienia optymalnego poziomu obsługi klienta w sektorze przedsiębiorstw (B2B), a w szczególności w segmencie e-commerce.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wdrożenia.

Profil działalności

Siódemka S.A. to jedna z większych i najdynamiczniej rozwijających się firm kurierskich w Polsce. Spółka powstała w 1998 roku. Obecnie jej strukturę tworzy 40 lokalnych oddziałów oraz zespół 3000 pracowników i kurierów świadczących usługi kurierskie oraz logistyczne, dostosowywane do unikalnych potrzeb kilkunastu tysięcy klientów na terenie całego kraju. Firma oferuje usługi w serwisie lokalnym i krajowym, doręczając do przedsiębiorstw i osób prywatnych ponad 1,5 miliona przesyłek miesięcznie. Terminowość, szybkość, bezpieczeństwo i solidność to podstawowe wartości, którymi kieruje się Siódemka. Dzięki ich nieustannemu egzekwowaniu firma cieszy się dużym zaufaniem wśród swoich klientów, jest synonimem szerokiej oferty usług kurierskich i logistycznych. Spółka jest liderem w zakresie zastosowania nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych zapewniających automatyzację i skuteczne zarządzanie procesem obsługi przesyłek. Należą do nich takie rozwiązania, jak WebMobile7, Mobile7 czy Tracking Allegro.

W latach 2009 ,2010 i 2011 Siódemka otrzymała godło „Laur Klienta” w kategorii „Usługi kurierskie – przesyłki krajowe”. Została także laureatem programu „Firma Przyjazna Klientowi”. Katalog najważniejszych wyróżnień zamyka tytuł „Solidna Firma 2010”, potwierdzający stabilną pozycję finansową, partnerskie relacje z dostawcami oraz poszanowanie praw konsumenckich i ekologii. Najlepsze standardy w zakresie zarządzania jakością, bezpieczeństwa danych i ochrony środowiska potwierdzają z kolei odpowiednie certyfikaty ISO. Siódemka została również wyróżniona certyfikatem „Firma Bliska Środowisku”, dołączając tym samy do grona elitarnego klubu 100 przedsiębiorstw, które przeszły rygorystyczny audyt certyfikacyjny. Certyfikat ten potwierdza, że spółka spełnia prawne wymagania w zakresie ochrony środowiska, uwzględniając w strategii swojego rozwoju kryteria ekologiczne.

Informacja o partnerze wdrażającym rozwiązanie

Firma KiD to profesjonalny dostawca rozwiązań informatycznych ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem. Ma status Autoryzowanego Centrum Serwisowego oprogramowania Asseco WAPRO i jest Złotym Partnerem firmy Asseco Business Solutions. KiD specjalizuje się w dostarczaniu swoim klientom przyjaznych i niezawodnych rozwiązań, wysokiej klasy sprzętu komputerowego oraz kompletnych systemów sprzedaży, łącznie z urządzeniami fiskalnymi. Firma zajmuje się także kompleksową realizacją projektów wdrożeniowych oraz tworzeniem autorskich aplikacji według zapotrzebowania i wymagań partnerów biznesowych.

Innowacyjne rozwiązanie dla logistyki

W ramach przyjętej strategii rozwoju dla swoich obecnych oraz potencjalnych klientów, Siódemka zaplanowała wprowadzenie rozwiązań, które skutecznie pomogą zoptymalizować czas pracy oraz obniżyć koszty zarządzania przesyłkami. Celem projektu było przygotowanie rodziny narzędzi automatyzujących proces wysyłki w grupie najbardziej popularnych programów magazynowo-sprzedażowych, z których korzysta dzisiejszy świat biznesu. W ramach podkreślenia nowego standardu segmentacji narzędzia dedykowane klientom biznesowym zostały przypisane do grupy 7 Business Ship Control.

Cechą charakterystyczną zaprojektowanego przez Siódemkę nowego rozwiązania jest pełne zintegrowanie modułu wysyłkowego 7 Business Ship Control z programem magazynowo-sprzedażowym WF-Mag dla Windows. Oznacza to, że klienci korzystający z tego programu, w celu importu danych nie muszą już integrować się z systemem Siódemki - WebMobile7, dzięki czemu przygotowanie i wydruk listów przewozowych będzie dostępny już w momencie tworzenia nowej faktury lub dokumentu wydania dla kontrahenta.

Dlaczego Klient wybrał oprogramowanie Asseco WAPRO

Na decyzję podjęcia współpracy z firmą Asseco Business Solutions wpłynęła popularność programu Asseco WAPRO Sprzedaż i magazyn WF-Mag wśród klientów Siódemki. Firmie kurierskiej zależało przede wszystkim na tym, aby rozwiązanie ułatwiające zarządzanie przesyłkami znajdowało się wewnątrz danego oprogramowania oraz gwarantowało bezpieczeństwo danych.

Po analizie przedstawionych wymagań wspólnie z Partnerem wdrażającym - firmą KID, został przygotowany plan wdrożenia rozwiązania dla najbardziej popularnych programów Asseco WAPRO Sprzedaż i Magazyn WF-Mag Windows Prestiż i Prestiż Plus. Planując implementację, specjaliści KiD i Siódemki poszukiwali systemu, który zautomatyzuje i zoptymalizuje czas pracy związany z procesem przygotowania dokumentów do wysyłki oraz generowania dokumentów przewozowych. Narzędzie musiało przede wszystkim oferować szerokie użytkowanie aplikacji bezpośrednio w jednym z najpopularniejszych programów używanych przez polskich przedsiębiorców.

Na decyzję o wyborze partnera wdrożeniowego wpłynęła możliwość otrzymania profesjonalnego wsparcia i rozwoju aplikacji, kompleksowej obsługi zarówno w zakresie analizy przedwdrożeniowej, procesu implementacji oraz obsługi serwisowej przez posiadającego wysokie kompetencje i stabilną pozycję dystrybutora oprogramowania Asseco WAPRO - firmy KiD.

„Dzięki wielu funkcjonalnościom, jakie posiada aplikacji 7 Business Ship Control dla WF-Mag liczymy, że spotka się ona z zainteresowaniem innych użytkowników oprogramowania Asseco WAPRO WF-Mag. Dla wszystkich klientów posiadających aktualną umowę o współpracy z Siódemką aplikacja dostępna jest bezpłatnie. Użytkownicy nie będą musieli dokonywać dodatkowych wdrożeń ani integracji aby zautomatyzować proces wysyłki swoich przesyłek. Przygotowane przez nas rozwiązanie pozwoli zwiększyć efektywność pracy różnych działów i obniżyć koszty dodatkowych usprawnień” – mówi Agnieszka Andrzejczuk, Specjalista ds. Produktu z firmy Kurierskiej Siódemka S.A.

Wdrożone rozwiązanie

Firma KiD wdrożyła w Firmie Kurierskiej Siódemka innowacyjne rozwiązanie 7 Business Ship Control dla WF-Mag usprawniające proces przygotowania dokumentów do wysyłki, będące nową jakością w branży logistycznej. Aplikacja 7 Busniness Ship Control dla WF-Mag umożliwia przygotowanie i wystawianie listów przewozowych z poziomu programu WF-Mag Windows Prestiż Plus oraz wysyłanie ich bezpośrednio do systemu wysyłkowego firmy kurierskiej Siódemka. Jej zadaniem jest wsparcie klientów wykorzystujących w codziennej działalności system Asseco WAPRO.

System Sprzedaż i magazyn Asseco WAPRO WF-Mag jest przeznaczony do prowadzenia ewidencji towarowo-wartościowej małych i średnich firmach. Pozwala na wspomaganie sprzedaży oraz ułatwia analizę przepływu towarowego, poprzez możliwość tworzenia różnorodnych zestawień przychodów i rozchodów towarów w dowolnym okresie.

Program Siódemki WebMobile7 jest zaawansowaną aplikacją onLine, zaprojektowaną z myślą o klientach Siódemki prowadzących działalność związaną z dużą aktywnością wysyłkową. Dzięki swoim licznym funkcjom system pozwala na automatyzację procesu wysyłkowego, tak na etapie przygotowania wysyłki jak i zarządzania przesyłkami już po ich nadaniu.

„Aplikacja 7 Business Ship Control w pełni automatyzuje proces obsługi przesyłek, dzięki czemu jej użytkownicy mogą zapomnieć o czasochłonnym przenoszeniu danych lub konieczności integracji z aplikacjami firm kurierskich. Rozwiązanie ułatwia i przyśpiesza proces obsługi przesyłek oraz eliminuje większość błędów pojawiających się przy wystawianiu listów przewozowych ręcznie, co pomaga firmie uzyskać przewagę konkurencyjną. Sprzedaż i wysyłka w jednym programie to wygodne, praktyczne i w pełni bezpieczne rozwiązanie” - mówi Sebastian Ziemski z firmy KiD.

Najważniejsze funkcje

Rozwiązanie 7 Business Ship Control umożliwia pełną konfigurację danych do wysyłki z bazy własnej programu WF-Mag oraz tworzenie samego listu przewozowego na podstawie danych z faktury sprzedażowej i jego wydruk na dowolnej drukarce. Pozwala także na przygotowanie i drukowanie zbiorczego dokumentu wydania przesyłek kurierowi w formie manifestu kurierskiego, pobieranie aktualnych statusów etapu doręczenia przesyłki, przypisanych do odbiory lub dokumentu sprzedaży (faktury lub WZ), tworzenie i drukowanie zestawień nadanych przesyłek. Umożliwia ponowne wydrukowanie listu, tworzenie szablonów dokumentów za pomocą modułu konfiguracyjnego aplikacji.

Korzyści dla użytkowników

„Rodzina rozwiązań integrujących jest przedmiotem rozwoju prowadzonego przez Siódemkę w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby naszych klientów. Jesteśmy otwarci na sugestie w zakresie zarówno udoskonalania obecnych, jak i projektowania nowych produktów. Efektem tego, jest właśnie 7 Business Ship Control, czyli rozwiązanie, które wprowadza udogodnienia dla wielu naszych obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych. Przyspiesza ono ich proces obsługi klientów, optymalizuje koszty, ułatwia pracę, pozwala na większą kontrolę. Dla nas jest też szansą na zdobywanie nowych rynków, przekonanie do naszej oferty firm z segmentu MSP, które pracując na systemie magazynowo-sprzedażowym Asseco WAPRO i mogą dostać znaczącą dla ich biznesu wartość dodaną” – podsumowuje wdrożenie Agnieszka Andrzejczuk z firmy Kurierskiej Siódemka.

Przykładowe ekrany
siodemka siodemka siodemka
siodemka siodemka siodemka
siodemka siodemka  

 

Projekty autorskie

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/304689elektronika.pngElektronika
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/758856programowanie.pngProgramy
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/937463aplikacje_bazodanowe.pngBazy danych

Elektronika

- projektowanie urządzeń elektronicznych
- elektronika przemysłowa
- elektronika medyczna

Więcej...

Programy

- Tworzenie oprogramowania na zamówienie.
- Programy dla medycyny
- Analiza i przetwarzanie obrazu
Więcej...

Bazy danych

- aplikacje baz danych
- aplikacje www
- aplikacje biznesowe


Więcej...

Elektronika Programy Bazy danych

Outsourcing IT

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/382132umowy_serwisowe.pngUmowy dla firm
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/810323naprawa.pngNaprawa sprzętu

Umowy dla firm

- umowy serwisowe dla firm
- opieka nad sprzętem
- serwis oprogramowania


Więcej...

Naprawa sprzętu

- naprawa komputerów
- serwis drukarek
- naprawy notebooków


Więcej...

Umowy dla firm Naprawa sprzętu

Oprogramowanie

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/566949wf_mag.pngMagazyn
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/347897wf_fakir.pngKsięgowość

Magazyn

- programy magazynowe
- programy do faktur
- sprzedaż
- wdrożenia

Więcej...

Księgowość

- programy księgowe
- oprogramowanie dla firm
- programy dla biur rachunkowych

Więcej...

Magazyn Księgowość

Sprzedaż

https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/480204serwery.pngSerwery
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/239984komputery.pngKomputery
https://www.kid.com.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/798908notebooki.pngNotebooki

Serwery

- Serwery i wyposażenie serwerowni.
- Macierze dyskowe.
- Systemy backupu i archiwizacji danych.
Więcej...

Komputery

- Komputery PC, Mac
- Monitory, projektory,
- Drukarki urządzenia wielofunkcyjne

Więcej...

Notebooki

- Notebooki
- Tablety
- Smartfony


Więcej...

Serwery Komputery Notebooki